Cts. Mar 25th, 2023

Dacia Jogger Türkiye’de yollara çıkıyor – Araba Haberleri

Dacia Jogger Türkiye’de yollara çıkıyor

Geniş aileler ve kalabalık yaşamların ihtiyacına doğrudan cevap vermeyi hedefleyen Jogger, bir Station Wagon’un uzunluğu, bir MPV’nin genişliği ve bir SUV’nin karakteri gibi özelliklerin hepsini bir arada barındırıyor. Jogger, 577 bin TL’den başlayan lansman fiyatlarıyla önümüzdeki hafta başında satışa çıkacak. TCe 110 beygir benzinli ve ECO-G 100 beygir LPG’li olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle kombinlenmiş 6 ileri manuel şanzımanla gelen Jogger’ın, otomatik vitesli hibrit versiyonu ise 2023’ün ikinci çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak.

Iğdır’dan yola çıktı

Dacia Jogger’ın Türkiye lansmanı Iğdır’da 12 bin metrekarelik bir alana yayılan Tuzluca Mağaraları’nda yapıldı. Renult Mais İletişim Direktörü Özlem Kılıçkaya aracın çok yönlü konseptine uygun bir tanıtım geliştirdiklerini belirterek Tuzmağarası içinde başlayan sürüşlerin Gökkuşağı Tepeleri, Aras Nehri kıyıları ve Ani Harabeleri’ni de kapsadığına dikkat çekti. MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş da ,”Jogger,

Dacia ürün gamında uzun yıllar boyunca yer alan Lodgy, Dokker ve Logan MCV modellerimizin beğenilmiş özelliklerini muhafaza ederken, markanın yeni kimliğini ve teknolojilerini de üzerine koyuyor. Yeni amblemimizde “D” ve “C” harflerinin şık çizgileri bir zincirin halkaları gibi birleşerek sağlamlığı ve sadeliğin yanı sıra, Dacia markası ile müşterinin (Customer) bağını simgeliyor” diye konuştu.

SUV proporsiyonlu tasarım

Dacia Jogger’ın dış tasarımına bakıldığında geniş ön ızgaradaki yeni amblem tasarımı dikkat çekiyor. Yeni ambleme çift sıra şerit detaylar eşlik ediyor. Geniş çamurluklar köşelere kadar uzanırken, motor kaputu dinamik ve kaslı olarak şekillendirildi. Essential’dan başlayan baz donanım seviyesi, sırasıyla Expression ve Extreme olarak devam ediyor.Koltuklardaki kırmızı dikişler ve ön kapı panellerindeki dekoratif kaplamalar iç mekândaki havayı değiştiriyor. Extreme özel versiyonu 2023 Ocak ayı itibarıyla Türkiye’deki yetkili satıcılarda yerini alacak.

Yakıt cimrisi araç

İlk bakışta yeni ‘DACIA’ logosunun yer aldığı aydınlatmalı kumandalara sahip direksiyon tasarımı öne çıkıyor. Gösterge panelindeki 3,5 inçlik TFT ekrandan sürüş bilgileri takip edilebiliyor. Jogger’ın iç mekandaki kalite algısını iyileştirmek için ön panel boyunca uzanan tekstil bir şerit bulunuyor. 4,55 m uzunluğu, 2,90 m’lik uzun aks mesafesi ve 1,78 m genişliği, Jogger’ı ferah ve fonksiyonel bir iç hacme kavuşturuyor. 1,63 m’lik yüksekliği sayesinde omuz ve baş mesafesini artırarak konforlu bir yolculuk imkânı sunuyor.

Jogger, TCe 110 bg ve TCe 100 bg ECO-G olmak üzere iki farklı motor tipiyle sunuluyor. Daha düşük ağırlık için alüminyum motor bloğu kullanılan yeni TCe 110 bg motor, üç silindirli ve direkt benzin enjeksiyonuna sahip. 6 ileri manuel şanzımanla kombinlenen en güçlü Jogger motoru TCe 110 bg, maksimum 200 Nm tork değeri sunarken, sürüş performansıyla düşük yakıt tüketimi ve karbon emisyonunu bir arada elde ediyor. 6 ileri manuel vitesle kombinlenen diğer motor olan TCe 100 bg ECO-G, LPG ve benzin depolarının birleşimiyle yakıt tasarrufunu yüzde 30’un üzerine çıkartırken 1.000 km’ye kadar çıkabilen bir menzil olanağı veriyor. Fabrika çıkışlı LPG sistemi sayesinde karbon emisyonu azalırken, güvenlik ve güvenilirlik sorunu ortadan kalkıyor.

By aathif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir