Pts. Mar 20th, 2023

Emine Erdoğan’dan iklim mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Uluslararası Çocuk Forumu Kapanış Programı’nda verdi mesajlarını. 15 ülkenin katılımıyla 23’üncü kez düzenlenen forumun teması “iklim değişikliği ve çocuk katılımı” oldu.

“EN ÇOK ÇOCUKLAR ETKİLENİYOR”

Erdoğan, iklim değişikliğinden en çok çocukların etkilendiğini belirtti: “Bu hayati kriz 8 milyar insanı ve tüm canlıları doğrudan etkilerken, ne yazık ki çocuklar orantısız olarak bundan etkileniyorlar. Bu yönüyle iklim değişikliği başlı başına bir çocuk hakları meselesine dönüşmüş durumda.”

Yaşanabilir coğrafyaların azaldığını ve bu şartlar nedeniyle iklim mülteciliği kavramının doğduğunu ifade etti: “İnsanlar, artık göç yollarına sadece savaştan kaçmak için değil, iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerinden kurtulmak için de düşüyorlar.”

ERDOĞAN, ÇOCUKLARA DA SESLENDİ

Erdoğan, çocuklara da bu sözlerle seslendi: “Doğa için daha çok söz alın ve projeler üretin. Bizler çevre konularında sizler adına değil, sizlerle birlikte karar almak istiyoruz.”

Vatandaşlar korku ile sokağa döküldü! Mahalleli ve müteahhit birbirine girdi Vatandaşlar korku ile sokağa döküldü! Mahalleli ve müteahhit birbirine girdi

Vatandaşlar korku ile sokağa döküldü! Mahalleli ve müteahhit birbirine girdi

By aathif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir