Per. Mar 23rd, 2023

Kılıçdaroğlu aday olacak mı?

Altılı masa liderler buluşmalarından, henüz cumhurbaşkanı adayı yok ama olası adaylar üzerinden tartışma çok. İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun ardından şimdi de Gelecek Partisi’nden Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığına ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, “Kılıçdaroğlu’nda öyle bir risk mi var?  Ben, öyle bir risk olduğunu düşünüyorum. Ben sokağın diline, siyasetin bir şekilde sahip bakması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Adaylık üzerine açıklamalar gelirken, 28 Kasım’daki 9. altılı masa toplantısına çevrildi. Bu toplantıda da konunun gündeme gelmesi beklenmiyor. Fakat adaylık tartışmalarının masaya nasıl yansıyacağı da merak konusu.

28 Kasım’da ilk olarak, 6’lı masanın anayasa çalışması açıklanacak. O teklife göre, mevcut anayasadaki 100 civarındaki madde değiştirilecek. Anayasa değişiklikleriyle özgürlüklerin kısıtlanmasını öngören maddeler yeniden düzenleniyor. Toplanma ve gösteri yapma özgürlüğü, ifade özgürlüğü ve basın özgürlüğünün önündeki engeller kaldırılıyor. Hâkimler Kurulu ve Savcılar Kurulu üyelerinin atanma yetkileri Meclis’e veriliyor.

Anayasa açıklamasının ardından da Demokrat Parti ev sahipliğinde liderler 9. toplantısını gerçekleştirecek.

Meksika'da 6,2 büyüklüğünde deprem Meksika'da 6,2 büyüklüğünde deprem

Meksika’da 6,2 büyüklüğünde deprem

By aathif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir