Pts. Mar 20th, 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde; 

DÜZCE DEPREMİNDE SON DURUM

Bu sabah erken saatlerde yaşadığımız Düzce Gölyaka merkezli 5.9 büyüklüğündeki depremi hisseden vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Yaralananlara acil şifalar diliyorum. Deprem Gölyaka’da çok sayıda binada hasara yol açmakla birlikte hamdolsun vahim bir yıkım ve kayıpla karşılaşmadık. 

2022’yi deprem tatbikat yılı ilan ederek 94 binin üzerinde faaliyet yürütmüştük. Gölyaka depremi deprem gerçeğinin ne kadar yakınımızda olduğunu bir kez daha göstermiştir. 

Son dakika... İşte depremin yer altındaki sesi! Son dakika... İşte depremin yer altındaki sesi!

Son dakika… İşte depremin yer altındaki sesi!

YUSUFELİ BARAJI

Dün hizmete açtığımız Yusufeli Barajı’nın yeni ülkemize, milletimize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Gövde yüksekliği bakımında Türkiye’nin en büyük, dünyanın en büyük beşinci barajı olan Yusufeli, üreteceği enerji ve depolayacağı su ile ülkemizin gelişmesine önemli katkılarda bulunacaktır. Yusufelili kardeşlerime evlerini, iş yerlerini geride bırakarak yeni yerlerine taşınarak yaptıkları fedakarlık için teşekkür ediyorum. Yusufeli barajına da Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun alt yapı sembolü olarak hoş geldin diyoruz. 


 

By aathif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir